A A

Aktuálně

 • UZAVŘENÍ KNIHOVNY 17. 11.

  Upozornění: Knihovna bude v pátek 17. 11. a v sobotu 18. 11. z provozních důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

 • Sešli se porotci literární soutěže Máchovou stopou 2017

  Sešli se porotci literární soutěže Máchovou stopou 2017

  Na začátku října se porotci letošního ročníku Máchovy stopy, spisovatelé Miloš Urban s Jaroslavem Formánkem a redaktor Jaroslav Balvín setkali v pražské Literární kavárně Řetězová, aby se poradili o pracích zaslaných do devátého ročníku literární soutěže Máchovou stopou, již vyhlašuje litoměřická Knihovna K. H. Máchy.

   

  Vyhlášení konečného pořadí soutěže proběhne v Litoměřicích 18. listopadu. Soutěžící obdrží diplom a knižní odměnu. Jejich texty otisknou knihovní noviny (Mácha 2017 vyjde v listopadu). Při vyhlášení budou přítomni porotci soutěže a po slavnostním předání ocenění zasednou s finalisty k neformálnímu rozhovoru o jejich textech a psaní obecně.

 • Beletrie nově

  Oddělení beletrie září novotou. Více prostoru a světla pro četnáře a jejich knihy. Těšíme se na vaši návštěvu!
  Po rekonstrukci, která proběhla během technické uzavírky knihovny, jsme ještě dva týdny doplňovali a zkrášlovali oddělení, abyste se zde cítili dobře. Vedle toho jsme pokročili v zavádění nové výpůjční technologie díky RFID čipům. Ty umožní načítání více knih najednou a v dalších fázích bude možné vracet knihy prostřednictvím samoobsluného zařízení. Taková je naše vize.