blog

 

Den D se blíží

4. 6. 2020

Smallworld

Trpaslíci schází z hor, tritoni vyplavali na pláže a elfové se vynořují z lesú, všichni směřují do středu Smallworldu. Rasy rozšiřují své území a po chvíli už není v tomto světě žádné volné místo, národy se pouštějí do boje. Silnější rasa se udrží, slabší upadne, brzy ji ale nahradí zcela nová a pustí se do boje místo ní. Takhle žijí v neustálé tlačenici na tomto malém ostrůvku země do konce času.

Théby

Staň se archeologem. Navštěvuj různá města v Evropě a sbírej informace o archeologických nalezištích v Mezopotámii, Palestině, Krétě nebo Egyptě. Ne každý, však má to štěstí, že najde něco cenného. Namísto toho, po týdnech usilovné práce, vykope samou suť. Nezbývá nic jiného než zkusit štěstí jinde. Týdny ale utíkají dál a tvůj čas se krátí.

Osadníci z Katanu

Naše karavana zastavila na příhodném místě, jsou tu lesy, lomy, louky pro ovce a obilí. Zde jsme postavili dvě naše první vesnice.
Ale co je to vidět v dálce? Jsou tu i jiní. Teď musíme spěchat. Těžit suroviny a za ně stavět nové cesty, vesnice a města nebo platit rytíře na ochranu před lapky. Náš úkol je jasný, musíme být jako první, nejsilnější a nejvíce prosperující národ.

Munchkin

Sestoupil jsi do sklepení, chceš se pokusit dojít až do poslední místnosti, kde je hora zlata a pokladů. Cestou ale budeš muset čelit spoustě příšer od gnóma s leprou až po inteligentního trola. Jako by toho nebylo dost, jsou tu i ostatní lidé, kteří tam chtějí být dřív, a tak ti přilepují boty k podlaze a na hlavu dávají slepice, pro ztížení tvého postupu. Dostaneš se skrz tohle sklepení plné parodií až k pokladu? To je jen na tobě.

Sedm divů světa

(karetní hra)

Vybuduj jeden ze sedmi divů světa. Postav kasárny, divadlo, léčebnu, tržiště a získej tak body potřebné k vítězství. Bez stavebního materiálu se to však neobejde. Tvoje nabídka budov a surovin se každou chvíli mění. Vybírej proto pečlivě. Získej další body za poražení svých soupeřů v boji nebo se taky můžeš stát členem cechu a získat výhody z ostatních staveb. Prochazíš třemi epochami, v každé z nich se tvé bohatství a moc zvyšují. Bude to stačit na vítězství?

 

Přijďte si s námi zahrát!

Zaregistrujte se TADY.text: Šimon Minka, Daniel Minka