DEUTSCHKLUB: CHaritativní sbírka navýšena na 16.300,- Kč!

9. 11. 2022

Zdravím všechny  fanynky a fanoušky Deutschklubu a posílám dobrou zprávu.

NA KONCI ŘÍJNA CHARITATIVNÍ SBÍRKA DEUTSCHKLUBU DOSÁHLA UŽ 16.300,- KČ.

Charitativní sbírka v druhém poletí tohoto roku směřuje na podporu aktivit nadačního fondu Delfín.
VELMI DĚKUJI VŠEM PŘISPÍVAJÍCÍM!!!

Nadační fond DELFÍN – šance dětem byl založen v květnu 2016. Cíl je  začlenit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí do plnohodnotných mimoškolních aktivit a umožnit jim tím smysluplné využití volného času. Z prostředků fondu jsou dětem částečně nebo i zcela hrazeny konkrétní volnočasové aktivity. Sbírka Deutschklubu bude směřovat na podporu hudebního vzdělávání v ZUŠ Litoměřice.

V Deutschklubu  stále účastníci  PILNĚ MLUVÍ PRO DOBROU VĚC, už 6. rokem.

Pravidelná setkání se konají každou středu.

CO JE DEUTSCHKLUB?
DEUTSCHKLUB JE  DOBROVOLNÝ SPOLEK PŘÁTEL NĚMECKÉHO JAZYKA, které spojuje radost z konverzace v němčině, stejně jako vůle pomáhat tam, kde je to potřeba.
Koná se pravidelně každou středu dopoledne v Knihovně KHM, odpoledne zpravidla v Čajovně Hóra.
60 minut konverzace v německém jazyce na různá témata.

Každý mluví, jak nejlépe umí.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK VE VÝŠI 100,-kč směřuje na podporu aktivit zvoleného charitativního projektu.
Lektorka vede Deutschklub bez nároku na honorář.

DŮLEŽITÉ:
Zájemci potvrzují účast mailem nebo prostřednictvím SMS na kontakt níže nejpozději den předem.
Email: hahalkova@gmail.com
Mobil: 60422048

Rádi přivítáme nové zájemce. PŘIJĎTE SE ROZMLUVIT, ZASPRECHTIT SI,  OSVĚŽIT NĚMČINU v prima společnosti.
Nebojte se,  pro začátek stačí i jen poslouchat.

STÁLE MLUVÍME PRO DOBROU VĚC!

PROČ MÁME RÁDI DEUTSCHKLUB?

ERVIN:
Celý svůj aktivní život jsem používal němčinu a hledal jsem nyní, ve svém věku, možnost, jak o znalosti nepřijít, jak si je osvěžit.To se mi podařilo zde.

Musím pochválit Hanu, že dokonalým způsobem ( s úsměvem, nenásilně)  nás vede každou hodinou, umožňuje běžnou komunikaci a člověčích starostech a radostech. Vždy si něco odnášíme nového. Vytvořila se tu bezva parta, která to popsané podtrhuje.

Stane se, že několikrát se objeví účastníci  dost rozdílného věku, znalostí a líbí se mi, že to vždy probíhá ve stejném , lehkém tónu  a spěje to pokaždé k úspěšné hodině. Milé je i to, že výtěžek jde na nějakou dobrou věc  a člověk má dobrý pocit.

MARKÉTA:

Deutschklub je pro mě osvěžení němčiny, kterou jsem z velké části zapomněla. Líbí se mi, že se učím mluvit to, co potřebuji na běžné domluvení se v cizině. Nemusím se před ostatními stydět - prostě mluvím, jak umím a nikdo, ani lektorka, to nehodnotí jako chybu. Když potřebuji, poradí mi, opraví mě. Díky zhruba dvěma letům chození na Deutschklub jsem si troufla jet na letní dovolenou sama se 3 dětmi do Rakouska.

Deutschklub je pro mě i setkání se s moc prima lidmi - s rozmanitou skupinou lidí, kteří jsou děsně aktivní - sportují, kulturně žijí, mají zajímavé záliby a zaměstnání.

To, že se vybrané peníze dávají na dobročinné účely je třešnička na dortu. Pro mě i viditelný příklad pro moje děti, jak je možné pomáhat druhým. Setkání Deutschklubu je pro mě inspirací a potěšení - a to je velká přidaná hodnota k němčině

Na viděnou v DEUTSCHKLUBU!  Auf Wiedersehen im Deutschklub!

HANA

ing. Hana Pavlištová