Gauče na chodbách a palety před knihovnou – to je Týden knihoven 2018

5. 10. 2018

O tomhle jsme snili už dlouho, zútulnit chodbu knihovny křesly, nebo dokonce nabídnout posezení s knihovničkou před budovou, na ulici.

Náš pokus přiblížit se této představě proběhl v Týdnu knihoven. "Tak, ještě aby se otevřely výlohy dokořán a někdo zevnitř vám podal kávu, nebo čaj," komentuje knihovnice páteční instalaci na chodníku. Instalovali jsme křesla a pohovky na chodbě, dětský koutek pod "nebesy" z netkané textilie se proměnil v útulný budoár. Na naučném oddělení jsme připomněli letní pohodu plážovými lehátky s kamínky! na zemi, pro dokonalou iluzi pobřeží Balatonu (kulisa podzimu tomuto pocitu nahrávala, teplo sálající radiátory však scénu zasadily do jižnějších krajin). Kdo se vydal v tomto týdnu, v Týdnu knihoven, pro novou várku knížek, nebo prostě na kafe, přečíst si pár časopisů, nebo pro další cédéčka audioknih, mohl si tato nová zákoutí vychutnat.