Knihovna instalovala knihovničky na obě litoměřická nádraží

30. 1. 2019

15. 1. 2019

Obě litoměřická nádraží už mají své knihovičky. Projekt Kniha do vlaku je od ledna nového roku už také v litoměřicích. Partnerem knihovně je kavárna Káva s párou.

Knihovníky podobné projekty a nápady baví. A hlavně! chtějí zpříjemnit lidem čekání i cestování. Vedle toho, že se lidé v knihovničce na nádraží mohou nechat strhnout ke čtení, je knihovna ještě jednou velkou radostí: vyřazené knihy si konečně najdou své čtenáře. Knihovna totiž bude obě knihovničky zásobovat vyřazenými i věnovanými knihami. A vybízí k tomu i ostatní.

Na horním nádraží zajistila nákup knihovny a pronájem prostor u SŽDC Knihovna K. H. Máchy v Litoměřicích, která navrhla a zrealizovala design obou knihovniček a bude se o obě knihovny starat a doplňovat knihy.

Káva s párou věnuje 1 regál na nádr. Litoměřice město, bude jej také zásobovat knihami a platit za tento 1 regál pronájem prostor u SŽDC.