Oknem do knihovny

16. 5. 2019

25. 5. 2019 v 15 h
Křest knihovničky na Střeleckém ostrově v rámci akce Harmonický ostrov.

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích otevírá už čtvrtou knihovnu ve veřejném prostoru. Tentokrát ji neminete na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Police s knížkami najdete za okenním křídlem. Knihovnička našla na ostrově své místo u areálu Letního kina v blízkosti oblíbené hospůdky.

Je to celkem již čtvrtá knihovnička v Litoměřicích, kterou umístila litoměřická knihovna mimo svou budovu. Litoměřičané si v letních dnech zvykli na knihovnu na koupališti, kde už třetí sezónu budou kolovat knihy i časopisy jak vyřazené z fondu knihovny, tak ze soukromých knihoven. Lidé ji zásobují vlastními knihami z důvodu nedostatku místa i kvůli možnosti podělit se o již přečtené knihy. Ve stejném duchu vznikly v lednu tohoto roku i knihovny na obou litoměřických nádražích. A od 25. května se k nim připojuje i knihovna pod širým nebem na Střeleckém ostrově.