Osobností knihovny je Oldřich Doskočil

2. 4. 2019

Novou OSOBNOSTÍ KNIHOVNY za rok 2018 je OLDŘICH DOSKOČIL, autor řady knih o Litoměřicích, který s knihovnou pravidelně pořádá besedy, procházky pro veřejnost a křty svých nových knih. Právě těmito aktivitami si získal pozornost knihovníků a knihovnic. Během besedy 20. 3. 2019 "Střípky z dějin města Litoměřic" mu Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích udělila titul Osobnost knihovny.

Jeho portrét se teď vyjímá na zdi v budově knihovny. V minulých letech knihovna ocenila titulem Osobnost knihovny Helenu Učíkovou Lendackou a Zdenku Skálovou. V této tradici hodlá pokračovat i v následujících letech. A kdo bude další jmenovanou osobností? To teď nevíme, chceme totiž nechat otevřené dveře do knihovny dalším lidem, kteří chtějí s knihovnou organizovat pro veřejnost zajímavé aktivity. (ič)