blog

 

Spolek LiPen získal ocenění

4. 12. 2018

15.10.2018

Spolek LiPen funguje dík Knihovně Karla Hynka Máchy už dlouho. A téměř stejně dlouho je členem SenSenu. SenSen, to je senzační senior. Vymysleli ho v Praze v Nadaci Charty 77. Proč? Seniorů je hodně. A aby byli pro společnost přínosem, měli by být senzační. Senzační, to je aktivní. Jsme-li aktivní, náš život je bohatý. Nadace Charty 77 vyhlašuje každý rok soutěž o nejaktivnějšího seniora a o nejaktivnější klub. LiPen letos obsadil krásné třetí místo. Cenu si členky klubu převzaly v neděli 30. 9. 2018 v Divadle ABC.

Činnost klubu je velmi pestrá. Přednášky, Přeplav La Manche, Noc literatury, Města čtou, trénování paměti, pohybové aktivity, hraní na foukací harmoniky, zpívání, poznávání historie Litoměřic, výtvarná činnost, Národní kronika.  To vše a ještě víc náš klub organizuje nebo zprostředkovává. Vše najdete na www.lipen.eu, nebo na Facebooku: stačí zadat “LiPen”. Náš klub je otevřený pro každého, kdo chce žít aktivně.

Lída Černá, členka spolku

  • Videozáznam z večera: KE SHLÉDNUTÍ ZDE.
  • O KLUBU LiPen na stránkách knihovny: Dopolední klub aktivního stáří: ZDE a tvůrčí psaní LiPen: ZDE.
  • Webové stránky klubu LiPen: ZDE.

 

Druhý dech – s harmonikou je veseleji

“Naše knihovna pořádá řadu skvělých akcí kromě zajímavých přednášek jsou to i stálé aktivity - třeba Spolek LiPen, což znamená litoměřičtí penzisté. Spadá do něj Klub tvůrčího psaní a já řadu let docházím do Klubu aktivního stáří, velmi mě to obohacuje. Naše vedoucí, Helena Učíková-Lendacká, je velmi nápaditá, takže činnost klubu je opravdu pestrá. Cvičíme čteme si, setkáváme se se zajímavými lidmi, procvičujeme paměť, zúčastňujeme se poznávacích vycházek po městě, zájezdů do okolí a do Prahy.
V poslední době mě zaujala aktivita našich členek nazvaná Druhý dech. Pod vedením Helenčina otce Dominika Lendackého, který je rozený muzikant, nacvičilo asi 10 děvčat a statečný muž hru na foukací harmoniku. Hrajeme a zpíváme zejména lidové písně. Už jsme několikrát vystupovali: třeba o Noci kostelů, při ALLfestivalu, pro posluchače z penzionu Na pahorku, na festivalu knihovny Města čtou.”

Zdenka Skálová, členka spolku