blog

 

Zdravím všechny fanynky i fandy DEUTSCHKLUBU!

3. 3. 2021

Dobrá zpráva na začátek, díky pilnému on-line "sprechtění" a také díky mimořádným příspěvkům dalších dárců dosáhla sbírka PRO DOBROU VĚC na konci února velmi pěkných 7.200 Kč. A to jsme odstartovali Deutschklub se zpožděním.
V tomto roce Deutschklub vstoupil už do pátého roku činnosti.

NEZASTAVILA NÁS ANI PANDEMIE. V současné složité době se setkáváme pouze on-line včetně našich nejstarších účastníků (od 75 výše👍).

OPRAVDU VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM AKTIVNÍM ÚČASTNÍKŮM I DALŠÍM PODPOROVATELŮM, MIRCE, JANĚ, ERVINOVI, EVĚ, JENDOVI, KATCE, MARKÉTĚ, GABRIELE, RUTH, SONĚ, IVĚ, oběma JITKÁM, MARTINĚ A ANTONII.

V prvním pololetí 2021 směřuje charitativní sbírka na podporu Azylového domu pro matky s dětmi. Podpoříme obnovu zahrady. Zahrada ve vnitrobloku domu je využívána klienty i pracovníky pro její bezpečné prostředí. Herní prvky však dosluhují. Také s naší podporou vznikne nová zahrada. Bude sloužit nejen dětem a matkám, které se budou moci o zahradu starat a učit se nové dovednosti.

V uplynulých letech jsme podpořili Hospic, Diakonii, Naději, Centrum náhradní péče, České hnutí speciálních olympiád a další charitativní projekty v našem regionu částkou převyšující 120.000,- Kč. Po celý minulý rok jsme se pravidelně setkávali každou středu na 60 minut povídání na různá témata.

CO JE DEUTSCHKLUB? 

Deutschklub je spolek přátel německého jazyka, které spojuje radost z konverzace v němčině, stejně jako vůle pomáhat tam, kde je to potřeba.

  • Koná se pravidelně každou středu - NYNÍ ONLINE.
  • 60 minut konverzace v německém jazyce na různá témata.
  • Každý mluví, jak nejlépe umí. Podstatné je se rozmluvit. 

Účastnický poplatek 100 Kč směřuje na podporu aktivit zvoleného charitativního projektu. Lektorka vede Deutschklub bez nároku na honorář.


DŮLEŽITÉ:

Zájemci potvrzují účast e-mailem nebo prostřednictvím SMS nejpozději den předem.

Email: hahalkova@gmail.com

Mobil: 604220488


Rozmluvit se v prima společnosti JDE I ONLINE. Nebojte se,  pro začátek stačí i jen poslouchat. 


Na viděnou v DEUTSCHKLUBU! 
Auf Wiedersehen im Deutschklub!


Herzliche Grüsse 

HANA🤓


ing. Hana Pavlištová

 

 

 Co o klubu říkají jeho účastnice:

Eva

Deutschklub se pro mne stal další možností, jak příjemně a smysluplně trávit volný čas. Obohatil mě o nová a krásná přátelství s lidmi, kteří mají podobné smýšlení jako já: mají chuť se vzdělávat v jazyce, není jim lhostejné jejich okolí a považují za samozřejmost podporovat dobré věci - jednoduše, přímo, bez zbytečné administrativy a vedlejších nákladů. 

Katka

Pro mě je Deutschklub možnost mluvit německy a nedovolit mozku zakrnět. Líbí se mi, že se nemusím stresovat, když si nemůžu na něco vzpomenout, a k tomu se každou hodinu naučím něco nového. Kromě toho, z čistě lidského hlediska, se tam schází samí skvělí lidé s velkým srdcem a jsem moc ráda, že mohu být toho všeho součástí.