Program

Archiv
<
neděle
30. 8.
2020
17.30 h

Bára Zmeková

| všem | hudba | koncert

Skladatelka a multiinstrumentalistka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”. 


V loňském roce vydala Bára své druhé album LUNAVES, které si získalo velký ohlas ze strany odborné veřejnosti i posluchačů. Tři měsíce se drželo na prvních příčkách hitparády Radia 1 a bylo pravidelně zmiňováno mezi zásadními hudebními počiny roku 2019. 

Bára se téhož roku stala také vítězkou mezinárodní hudební přehlídky Czech Music Crossroads, kde si získala jak posluchače tak odbornou porotu. S albem LUNAVES získala nominace na cenu Anděl České hudební akademie a to ve dvou hlavních kategoriích - Objev roku a Sólová interpretka. Album LUNAVES se letos dočkalo také své remixové podoby pod názvem LNVS (rmxd).


Vedle své koncertní autorské tvorby se Bára věnuje také hudbě pro rozhlas či divadlo a je jedním ze členů ostravského elektro-akustického projektu FORMA, v němž se podílela na vzniku živých soundtracků k filmům Metropolis (Fritz Lang), Erotikon (Gustav Machatý), Kabiten doktora Calighariho (Robert Wiene) nebo Sunrise: A Song of Two Humans (F. W. Murnau).

 

| zdarma, vstupné dobrovolné

| Park Václava Havla
Bára Zmeková
kde

Park Václava Havla

412 01 Litoměřice
Pěší přístup z Vojtěšské ulice nebo Velké Krajské ulice přes parkoviště u Hvězdárny.
Parkování: Parkoviště u Hvězdárny

Mapka místa Park Václava HavlaFotografie místa Park Václava Havla

nahoru