Program

Archiv
<
středa
21. 11.
2018
18.00 h

Co se nenosí

| všem | ekologie , film | beseda , filmová projekce

Beseda a film: Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Pořad v rámci projektu Promítej i ty.

PŘED PROMÍTÁNÍM – Dáme slovo roudnickým studentkám z "Ablaze": Spolek Ablaze miluje design a módu a váží si zdrojů, které již byly investovány do výroby oblečení. Zachraňuje použité košile ze second handů, přešívá je a dává jim tak možnost vrátit zpět do šatníků.

FILM: Co se nenosí (58 minut)
Režie: Jaak Kilmi, Lennart Laberenz
Estonsko, 2015

Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i estonská módní návrhářka Reet Ausová. Využívá textil, který by běžně skončil na skládce, podobně jako další tisíce tun oblečení, které se neprodalo nebo vyšlo z módy. Při pátrání ve stopách módního průmyslu, od obchodních řetězců až k asijským velkovýrobnám, si Reet ověřuje, jak je taková nadprodukce dlouhodobě neudržitelná, jak hazarduje se zdravím lidí a neúměrně plýtvá zdroji celé planety. Reetiny ambice jsou proto opravdu vysoké: o nutnosti upcyklace chce přesvědčit vedení nadnárodních módních korporací. Je Reet bláhovým snílkem, nebo předznamenává novou éru módní produkce? (text: Promitejity.cz)

| 30 Kč, čtenáři nad 65 let s platným průkazem do knihovny mají vstup zdarma

| 2. patro: Galerie
Co se nenosí
sdílení
Facebook sdílení
externí odkazy
Oficiální stránky projektu Promítej i ty
kde

2. patro: Galerie

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích
Mírové náměstí 26
412 01 Litoměřice

fotogalerie

nahoru