Program

<
pondělí
24. 10.
2022
17.00 h

kapacita: 35
přihlášeno: 2

Dálkové treky: Nejlepší příběhy z hor – Viktorka Rys

| všem | cestování | beseda

Dva roky pěšího putování divokými horami od Zlína až po Baku, nalehko, nízkonákladově a sólo. Viktorka povypráví nejlepší příběhy z hor, které se jí přihodily na dálkových trecích přes Karpaty, Balkán a Kavkaz...
Proč ji o půlnoci zamknuli rumunští lesníci v kadibudce… Jak na Ukrajině prohrála řecko-římské zápasy a vyhrála turnaj ve střelbě brokovnicí… Jak ji chtěli Turci provdat nebo jak probíhal výslech, když ji zadrželi ázerbajdžánští pohraničníci.
Viktorka cestuje s ultralehkou výbavou, bez letadel a nízkonákladově. Věnuje se zejména dálkovým horským přechodům. Dvakrát přešla karpatský oblouk s cílem v Banátu, pokračovala přes balkánské hory do Istanbulu a přešla Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala na farmě jako honačka ovcí. Na cestách fotí, filmuje, dobrovolničí, vydala knihu Hory a nekonečno. Na sociálních sítích ji najdete jako @ultraviktorka.

Hodinu před přednáškou si můžete prohlédnout trekovou výbavu či si sbalit batoh na hory jako Viktorka, která cestuje nalehko a její vybavení na několikaměsíční treky váží kolem 5 kilogramů.

| 70 Kč

| 2. patro: Galerie
Dálkové treky: Nejlepší příběhy z hor – Viktorka Rys
sdílení
Facebook sdílení
kde

2. patro: Galerie

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích
Mírové náměstí 26
412 01 Litoměřice

nahoru