Program

Archiv
<
středa
29. 3.
2017
18.00 h

Zahájení: Semínkovna v Litoměřicích – sázej, sklízej, sdílej

| ekologie, příroda | přednáška, slavnost

V knihovně zahajujeme provoz Semínkovny! Sdílení osiva zdarma a pro všechny. Sdílení semínek zahrádkáři a příznivci permakultury v Knihovně Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Cílem je zachování tradičních krajových odrůd, podpora potravinové soběstačnosti a v neposlední řadě i finanční úspora za nákup osiva. V Čechách byla oficiálně první Semínkovna založena v srpnu roku 2015 a od té doby se jejich počet rozrostl na více než 40 Semínkoven v nejrůznějších městech České republiky.

Slavnostní zahájení provozu Semínkovny za účasti zakladatelky české iniciativy Semínkoven, Kláry Hrdé. Společně se zakladateli litoměřické Semínkovny představí Klára Hrdá základní myšlenky semenaření a principy permakulturního zahradničení. “Návštěvníci slavnostního zahájení si budou moci kromě semínek odnést i malé překvapení.“ dodává Věra Škutchanová, spoluorganizátorka Semínkovny v Litoměřicích

Rádi uvítáme širokou veřejnost se zájmem o zahradničení. V Semínkovně můžete nacházet inspiraci pro svou zahradu, semínka si odnést a na oplátku zde nechat něco ze svých semínkových pokladů pro druhé. “V průběhu roku budeme společně s knihovnou připravovat tématické přednášky a setkání, na která se již předem velmi těšíme,” doplňuje Filip Horák.

Za semínkovnu v Litoměřicích
Filip Horák, e-mail: horak.f@gmail.com, tel. +420 778 038 996
Věra Škutchanová, e-mail: v.skutchanova@gmail.com, tel. +420 733 156 490

| zdarma

| 1. patro: Naučné oddělení
Zahájení: Semínkovna v Litoměřicích – sázej, sklízej, sdílej
externí odkazy
Oficiální stránky Semínkovny
ke stažení
Plakát Semínkovna v Litoměřicích (.pdf)
Tisková zpráva Semínkovna v Litoměřicích (.pdf)
kde

1. patro: Naučné oddělení

Mírové náměstí 26
412 01 Litoměřice

nahoru