Program

Archiv
<
neděle
1. 10.
2017
13.30 h

Středohorské jamování 2017

| příroda, tvorba, vaření | slavnost, soutěž

V tomto roce se můžete těšit na gurmánskou soutěž o nejlepší marmeládu, džem či povidla Českého středohoří, během níž se bude "jamovat" (výzva pro hudebníky, technika na místě).

Soutěž probíhá v kategoriích:
1. povidlová (hrušková nebo švestková - ale fakt povidla, tj. bez přídavku cukru!)
2. všeovocová (všechny ostatní druhy ovoce)
3. natural (bez použití jakýchkoli chemických přísad s výjimkou cukru)

Těšíme se na vaše tradiční i experimentální výtvory! Soutěžící s se mohou v čase posuzování vzorků odbornou porotou zúčastnit souběžné akce 4. litoměřické medobraní v Čajovně Hóra nebo dětské výtvarné akce Umění Země v přilehlém parku. Pohodu si můžete udělat v Čajovně Hóra, nebo v nedaleké kavárně.

Soutěžní propozice:

  1. Soutěží se ve kategoriích povidlová, všeovocová a natural. V kategorii všeovocové soutěží vzorky ze všech druhů ovoce a směsi. Ovocná složka (ve směsích výrazně dominantní ovocná složka) musí pocházet výhradně z Českého středohoří.
  2. Soutěže se smíte zúčastnit maximálně třemi vzorky v každé kategorii.
  3. Soutěžní vzorek - neotevřená sklenička o objemu minimálně 200 g (zhruba sklenička od přesnídávek a větší).
  4. Soutěžní vzorky je třeba osobně (nebo v pověření) donést do místa konání soutěže (Čajovna Hóra) v neděli 1. října 2017 do 14.00 h.
  5. Plesnivé či jinak zkažené vzorky budou ze soutěže bez milosti vyřazeny.
  6. Soutěžní vzorky jsou hodnoceny odbornou porotou, na závěr proběhne všeobecná degustace s udělením hlavní ceny publika.
  7. Opět na Vás čekají hodnotné ceny.

Během vyhodnocování vzorků bude hrát živá hudba. VÝYZVA: Jamujete na hudební nástroj, nebo na své hlasivky? Nebo znáte někoho, kdo by rád zajamoval? Pozvěte ho, technika bude na místě připravena!

Předběžný program:
Registrace soutěžních vzorků probíhá na místě od 13.30 do 14.00 h, následuje zábavný program (muzika, možnost spojit s návštěvou 4. litoměřického medobraní nebo dětské výtvarné akce Umění Země v blízkém parku), během něhož odborná porota tyto vzorky vyhodnotí.
Nejoblíbenější část soutěže nastává na závěr (předběžně kolem 16 h), kdy všichni účastníci mají možnost ochutnat a hlasovat pro kterýkoli vzorek napříč kategoriemi. A na úplný závěr nebude chybět tradiční dražba vítězných vzorků! Předpokládaný konec klání je zhruba v 17 h.

Akci pro vás organizují Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích, spolek Středohoří sobě a litoměřická Semínkovna.

Akce se koná za každého počasí, na dvorku Čajovny Hóra jsou k dispozici zastřešené prostory, v případě potřeby čajovna poskytne dočasný tepelný azyl, včetně občerstvení.

| zdarma

| Čajovna Hóra
Středohorské jamování 2017
sdílení
Facebook sdílení
kde

Čajovna Hóra

Osvobození 839/19
412 01 Litoměřice, Předměstí

nahoru