Program

Archiv
<
pondělí
3. 5.
2021
8.00 h

WANNABE

| všem | výtvarné umění | výstava

Výstava WANNABE je platformou, na které studenti  ateliéru Oděvní a textilní design představují své WANNABE. Je zaměřena na jednotlivé projekty studentů, které jsou instalovány jako velkoformátové digitální tisky. Tento způsob prezentace dává větší možnosti v celkovém pojetí a rozvíjí širší obrazovost projektů. Komplexnost je v tom, že designér nevyvíjí pouze svůj produkt, ale realizuje celkový styling a fotografickou kompozici tak, aby vynikl celkový příběh, který vypráví.


„Často, když po něčem toužíme, o něčem sníme, představujeme si, jaké to asi bude. Žít ve snu je krásná iluze skutečnosti. Představy a snění jsou naše nejkrásnější momenty, jsou to nejdůležitější okamžiky naší reality. Iluze je zrcadlem, které mění všední přítomnost našeho odrazu. Iluze je ověs, kterým prochází slunce a odráží na stěnách nepolapitelnou oválnou zářící duhu. Sednout na řetízkový kolotoč života a bezhlavě se točit, až z okolí zbude jenom lineární šmouha a vše se spojí do omamné bílé.

Často slýcháme, že móda je odrazem naší doby, že se v naší tvorbě odráží realita a skutečnost. Pokud to tak skutečně je, tak nám ale něco musí nastavit odrazovou plochu. V našich představách se neustále k něčemu přirovnáváme, k něčemu se stavíme, definujeme. Je pro nás důležité mít možnost vyprávět příběhy, stylizovat přítomnost, hledat širší hranice, opustit majoritní konvence.

V naší tvorbě nás silně ovlivňuje právě přítomnost, protože neustále zaznamenáváme vše okolo nás.

Zhmotňujeme naše představy, vytváříme kolekce, kde každý model vypráví svůj příběh. Hledáme vlastní kompozice, modelujeme střih, realizujeme design. Hledáme symbiózu mezi myšlenkou a oděvem. Jak lze kombinacemi variovat samotný oděv, samotné téma...

Je pro nás velice důležitá osobitost a rozvoj individuality. Individualita je momentem, kdy vezmeme sílu být sami sebou a stát si za svými myšlenkami s rozmyslem a sebedůvěrou.

Naše projekty tedy nejsou jen o samotném oděvu, ale jsou o vizuální komunikaci, kterou v dnešní době komunikujeme a sdílíme.

Móda sní, aby byla, a my sněme s ní.”

Jan C. Löbl, vedoucí ateliéru Oděvní a textilní design

Výstava potrvá od 3. května do 31. srpna 2021.

| zdarma

| Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích
WANNABE
kde

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích

Mírové náměstí 153/26
412 01 Litoměřice
CZECH REPUBLIC

telefon:
(+420) 416 732 453

e-mail:
info@knihovnalitomerice.cz

Mapka místa Knihovna Karla Hynka Máchy v LitoměřicíchFotografie místa Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích

nahoru