Program

Archiv
<
pátek
1. 4.
2022
9.00 h

XIV. ročník soutěže Máchovou stopou 2022

| všem | soutěž

Vyhlašujeme další ročník literární soutěže Máchovou stopou tentokrát na téma Covidem sem, covidem tam. Uzávěrka soutěže je 17. 9. 2022 a slavnostní vyhlášení výsledků spojené s kurzem tvůrčího psaní pro oceněné proběhne 12. 11. 2022. Soutěž je vyhlášena ve dvou kategoriích – dospělí, žáci a studenti do 18 let. V odborné porotě zasednou spisovatelky Petra Soukupová a Markéta Lukášková. Prozaický text (max. rozsah 3 strany A4) inspirovaný dobou pandemie a jakkoli reflektující život a události zasažené wu-chanským virem zasílejte na adresu machovoustopou@seznam.cz.

Petra Soukupová (nar. 1982) patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Dosud vydala devět knih. Šest pro dospělé (K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce, Pod sněhem, Nejlepší pro všechny a Věci, na které nastal čas) a tři pro děti (Bertík a čmuchadlo, Kdo zabil Snížka? a Klub divných dětí). Je držitelkou řady ocenění (Ortenova cena 2008, Magnesia Litera 2010 Kniha roku) a nominací. 
Její knihy byly přeloženy do více než deseti jazyků a vyšly např. v Itálii, Maďarsku, Polsku, Rusku nebo ve Vietnamu.
Podílela se na scénářích seriálů Comeback (2008- 2010), Kosmo (2016) a od roku 2011 také pracuje  jako dramaturgyně seriálu Ulice. Podle své knihy Zmizet napsala scénář k filmu Na krátko (2018, r. Jakub Šmíd).
Žije s dcerou a dvěma psy v Praze.

 

Spisovatelka Markéta Lukášková se narodila před 33 lety v Českých Budějovicích. Otevřeně píše o ženských tématech, její poslední kniha Majonéza k snídani je už pátou v pořadí. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz. Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který nyní čeká na filmové zpracování. Poslední rok a půl se také intenzivně věnuje natáčení úspěšného podcastu Příběh, který se opravdu stal.

| zdarma


XIV. ročník soutěže Máchovou stopou 2022
fotogalerie

nahoru