Program

Archiv
<
středa
24. 10.
2018
16.00 h

Za hranicí ticha – promítání filmu a beseda

| všem | film , mezilidské vztahy | beseda , filmová projekce

Po projekci následuje beseda o světě neslyšících s Janem Wirthem. Beseda je tlumočena ze znakového jazyka.
| Akce v rámci Dnů zdraví 2018, podpořena Zdravým městem Litoměřice. Film promítáme pod záštitou Goethe Institutu-Česko.

16.00 h Za hranicí ticha / režie: Caroline Link; 1996, Německo Švýcarsko, 109 min. Malá Lara (Tatjana Trieb) má hluchoněmé rodiče a se vším jim musí pomáhat. Díky své tetě Clarisse (Sibylle Canonica) se zamiluje do hry na klarinet, což především její otec Martin (Howie Seago) nese nelibě. Dospívající Lara (Sylvie Testud) se chce osamostatnit, užívat si a hru na klarinet studovat v Berlíně. Podaří se jí oprostit od zavedeného nuceného životního stylu? Držitelka Oscara režisérka Caroline Link natočila originální velmi citlivý film s tklivou hudbou Niki Reiser, navíc nominovaný na Oscara a oceněný na několika filmových festivalech.

Od 18 h následuje beseda o světě neslyšících s Janem Wirthem.  Beseda je tlumočena ze znakového jazyka. Na besedě se dozvíte mnoho zajímavých informací o kultuře neslyšících a odkryjete mýty a předsudky, které o nich kolují. Seznámíte se s neslyšícícím Janem Withem, organizátorem Znakovárny komunitního centra, kde se pořádají přednášky nejen pro neslyšící. Beseda bude tlumočena z/do znakového jazyka.

| 40 Kč

| 2. patro: Galerie
Za hranicí ticha – promítání filmu a beseda
kde

2. patro: Galerie

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích
Mírové náměstí 26
412 01 Litoměřice

nahoru